Co za mecz na Sportowej. Lider rozgromiony 5:1 !!!

Piłkarze usteckiego Jantara nie pozostawili złudzeń kto tego dnia był lepszym zespołem. Ustczanie pokonali pewnie dotychczasowego lidera tabeli, Spartę Sycewice aż 5:1. Piłkarze trenera Janusza Rzeszutko awansowali na pierwsze miejsce w tabeli SKO.

To były fantastyczne zawody w wykonaniu absolutnie wszystkich piłkarzy. Spokojem imponował bardzo młody przecież Mateusz Żebrowski i Bartłomiej Brzostowicz. Bardzo dużo zdrowia na boisku zostawili dwaj weterani – Radosław Łukasik i Dominik Kaczmarek. Z przodu nieustannie groźni byli Czubak i Wójcik a szybkością imponował Wasiuk.

Mecz rozpoczął się pod dyktando Sparty. Goście stworzyli sobie w pierwszych 20 minutach 2 groźne sytuacje. Najpierw doskonałą interwencją popisał się Wilhelm po strzale głową a potem golkipera ustczan uratował słupek. Goście mieli więcej z gry ale pierwszą groźną akcję na bramkę zamienił Jantar. Podanie od Michała Kaszuby dostał Czubak, który przedarł się środkiem boiska i pokonał pewnym strzałem Wojtanowskiego.

Po straconej bramce goście sprawiali wrażenie nieco oszołomionych ale wciąż byli groźni. Warto podkreślić, że w szeregach gości w pierwszej jedenastce wyszło aż 7 byłych Jantarowców. Gra była chwilami ostra ale na pewno toczona fair play.

Po zmianie stron gola na 2:0 zdobył Karol Czubak. Chwilę później w polu karnym faulowany był Wójcik a jedenastkę na bramkę zamienił Dominik Kaczmarek. Swój bardzo dobry występ hattrickiem uhonorował Czubak, który pięknym rajdem pomknął lewą stroną boiska i w sytuacji sam na sam z Wojtanowskim po raz kolejny nie zawiódł.  Autorem 5 gola był Kamil Wójcik, który 88 minucie meczu strzałem z ostrego kąta nie dał szans bramkarzowi gości. Rezultat spotkania w 89 minucie po złym wybiciu przez obrońców ustalił Grzeszkowiak.

MKS Jantar Ustka – Sparta Sycewice 5:1 (1:0)

1:0 Czubak, 2:0 Czubak, 3:0 Kaczmarek, 4:0 Czubak, 5:0 Wójcik, 5:1 Grzeszkowiak

Jantar – Wilhelm – Brzozowski, Brzostowicz, Kaszuba, Maciej Dawid, Żebrowski, Kaczmarek, Łukasik, Wasiuk, Czubak, Wójcik (Przychoda, Stańczyk, Malina, Kacper Dawid, Formela, Wiśniewski)

Sparta – Wojtanowski – Rzadkiewicz, Giersz, Wańdzio, Mytych, Kopciński, Klawikowski, Oblizajek, Cudziło, Gesek, Terefenko (Libigocki, Jasiński, Nitsche, Grzeszkowiak, Płaskonka, Adkonis, Rekowski)